Wyklejanka dla dzieci

Wyklejanki dla dzieci kojarzą się zazwyczaj z wypełnianiem konturów obrazka drobnymi ścinkami papieru, kawałkami szmatek, guziczkami, bibułką itp.  Warto jednak czasem pozwolić dziecku na nieco więcej własnej inicjatywy i kreatywności, nie ograniczając go granicami konturów.

W proponowanej dzisiaj zabawie plastycznej, dajemy dziecku gotowe elementy i zachęcamy do wypełnienia nimi powierzchni obrazka. Właściwie to obrazu, bo przecież nie musimy ograniczać się do kartki formatu A4.

Co jest potrzebne?

  • kawałek sztywnego kartonu
  • mniejsze lub większe resztki kolorowego kartonu, na przykład z bloku technicznego lub rysunkowego; jest okazja aby wykorzystać wszystkie ścinki
  • klej w sztyfcie, jako najwygodniejszy dla maluchów

Najpierw przygotujemy kolorowe elementy z papierowych resztek. Tematyka dowolna, mogą być owoce, zwierzątka, dom z rodziną (jak w naszym przypadku), auta i fragmenty drogi, pociąg z wagonikami i tak dalej. Poszczególne elementy mogą być narysowane w całości, bądź też składać się z poszczególnych elementów. Na przykład drzewo może składać się z pnia i oddzielnie korony. Warto dostosować to do wieku dziecka.

Pozostaje nam jeszcze przygotowanie podobrazia, czyli kartonu. Obcinamy go na żądany wymiar, można dodać coś, co przypomina ramkę lub okleić brzeg szeroką taśmą.

wyklejanka dla dzieci 1

Czas na wspólną zabawę!

Jeśli format obrazka jest duży i przygotowaliśmy sporo elementów, warto przyłączyć się do zabawy i nieco pomóc. Poza tym wspólna zabawa jest zawsze przyjemniejsza i weselsza. Większy obrazek jest też dobrym pomysłem na przyjęcia urodzinowe.

wyklejanka dla dzieci 2

Oczywiście tego typu wyklejankę możesz przygotować w mniejszym wydaniu, efekt zawsze będzie świetny, zdolne są przecież nasze dzieci, czy wnuki. Bywa, że potrafią zaskoczyć swoimi umiejętnościami.

wyklejanka dla dzieci 3

Wybrane dla Ciebie...