Wieszak do zdjęć

Jeśli chcesz ładnie i w prosty sposób wyeksponować kolekcję widokówek lub ciekawych zdjęć to ten pomysł może Ci w tym pomóc.

Kolekcja ciekawych obrazków ładnie prezentuje się w pokoju dziecka, rozwieszona w widocznym miejscu. Na tak przygotowanym wieszaczku można również przymocować najładniejsze obrazki dziecka, wówczas jednak lepiej każdy obrazek przypinać dwoma klamerkami.

wieszak_na-zdjecia1

Do wykonania wieszaczka potrzebne są drewniane klamerki do bielizny, kawałek ozdobnego sznurka, karton (może być kartka z bloku technicznego), klej, nożyczki i ewentualnie farby lub kredki.

wieszak_na_zdjecia2Korzystając z szablonów przygotuj tyle motylków, ile kartek lub zdjęć chcesz przymocować. Możesz skorzystać z gotowych, kolorowych motylków i tylko je wydrukować lub wydrukować szablony czarno-białe a następnie pomalować je dowolnie kredkami lub farbami.

Do główek motyli przyklej niewielkie czułki, najlepiej z cienkiego druciku. Jeśli karton z którego wycięłaś motyle jest dość gruby można również druciki wbić w jego boczną krawędź.

Gotowe motyle musisz teraz przykleić do drewnianych klamerek i właściwie wieszaczki są już gotowe. Teraz wystarczy tylko przymocować sznurek w wybranym miejscu i poprzypinać do niego klamerkami pocztówki.

Wszystkie czynności związane z przygotowaniem wieszaczka może wykonać dziecko, jeśli jednak jest jeszcze małe to wystarczy jeśli własnoręcznie pokoloruje motyle i pomoże przy wieszaniu obrazków.

Pobierz szablon kolorowy lub czarno biały.

Wybrane dla Ciebie...