Wielkanocna pisanka z kwiatami

Zwykły wazon na kwiaty możesz zmienić w ogromną pisankę wielkanocną za pomocą kleju i gazet. Potrzebny będzie też balon, który stanowić będzie bazę wyjściową do stworzenia mega pisanki.

jajo z kwiatami

skorupa_kwiaty1Nadmuchany balon, dowolnej wielkości oklejaj kawałkami gazet, nasączonymi zwykłym klejem z mąki (mąka pszenna + woda). Dobrze jest nałożyć wiele warstw gazet aby powstałe w ten sposób jajo było dość sztywne. Po nałożeniu wszystkich warstw wygładź całe jajo dłonią zamoczona w kleju.

Po dobrym wysuszeniu pisanki ostrym nożykiem wytnij zygzakowaty otwór, tak aby przypominał pokruszona skorupkę. Przy pierwszym przebiciu skorupy balon oczywiście pęknie i będziesz mogła go później wyjąć.

skorupa_kwiaty2Kolejna czynność to pomalowanie mega pisanki. Możesz zrobić to w dowolny sposób, nadając jej jednolity kolor lub malując we wzorki. Wszystko zależy od tego gdzie chcesz ją ustawić i jaka będzie Ci najbardziej odpowiadać w wybranym miejscu.
Malowanie tak wielkiej pisanki to również świetna zabawa dla dzieci.

Gdy Twoja pisanka jest już gotowa, wstaw do niej odpowiedniej wielkości wazon napełniony kwiatami, będzie ciekawym elementem wielkanocnej dekoracji pokoju.

Wybrane dla Ciebie...