Tytan Środek do usuwania mchów i porostów – czyste mury, dachy i nagrobki

Każdy posiadacz domu marzy o tym, aby jego mieszkanie prezentowało się estetycznie nie tylko od wewnątrz. Wszyscy dbamy o wnętrza naszych domów, przeprowadzamy remonty, sprzątamy, upiększamy i usprawniamy.

Co jednak mamy zrobić, gdy nasz zadbany i wypieszczony dom zaczyna od zewnątrz pokrywać się brzydkim nalotem, szaro – zielonymi plamami? Taki wygląd elewacji oznacza, że mur został zaatakowany przez mech i porosty.

Na omszałe mury

tytan1Zielone plamy to mchy, które potrafią kolonizować niegościnne, ubogie siedliska, dlatego tak chętnie oblepiają kamienną, ceglaną, czy otynkowaną powierzchnię. Jeżeli nie wkroczymy odpowiednio szybko, mech wyprodukuje próchnicę, która stanie się doskonałym podłożem dla innych, bardziej wymagających roślin. Mchy potrafią gromadzić wodę, gdy pozostawimy je samym sobie, grozi nam, że zimą, gdy przyjdą mrozy zamarznięta woda zacznie kruszyć mur. Te szare plamy, to zaliczane do grzybów porosty z lubością rozwijają się na zacenionych powierzchniach kamiennych a ponieważ są niezwykle długowieczne, na bardzo długi czas mogą oszpecić nasz dom. Na płaskiej powierzchni plecha porostu przybiera formę skorupy, przez co niezwykle ściśle przylega do elewacji. Z pomocą środka do usuwania mchu i porostów Tytan Professional z łatwością pozbędziemy się niepożądanego gościa oblepiającego zewnętrzne ściany budynków a także dachy, czy płyty nagrobne.

Na szpetne plamy

Preparat doskonale sprawdza się też w usuwaniu nieproszonych gości z innych powierzchni. Wszyscy wiemy, jak ogromną przyjemność sprawia spędzanie letnich dni na tarasie. Nikt nie chce jednak, żeby przyjemną atmosferę grillowania w gronie przyjaciół w nieprzyjemny sposób zepsuł nam widok nieestetycznych plam na balustradzie, czy schodach. Mchy i porosty także i w takich miejscach potrafią znaleźć siedlisko dla siebie. Dlatego zanim zaprosimy przyjaciół na wieczór w miłym gronie, zadbajmy o to, by miejsce, w którym usiądziemy prezentowało się wspaniale. Środek do usuwania mchu i porostów Tytan Professional i w tej sytuacji przyjdzie nam z pomocą. Wystarczy, że przez kilka dni poświęcimy chwilę na nałożenie specyfiku

Na brudne pokrycia dachowe

Mchy i porosty atakują nie tylko elewacje, mury, tarasy, czy ogrodowe balustrady. Wielu z nas na pewno zna widok dachu krytego dachówką, którego oryginalny czerwony kolor zaniknął pod grubą zieloną warstwą. To jest właśnie mech, który tam właśnie znalazł miejsce do rozprzestrzenienia się. Środek do usuwania mchu i porostów Tytan Professional znakomicie sprawdzi się i w tym wypadku. Specyfik likwiduje mchy i porosty z dachówki a także z płytek łupkowych, płytek dachowych kamiennych, fibro-cementu, a nawet dachów krytych strzechą. Po użyciu  środka do usuwania mchu i porostów Tytan porosty znikną też ze ścian surowych, kamiennych czy pokrytych tynkiem. Preparat jest bardzo skuteczny przy usuwaniu wszelkiego rodzaju porostów z pomników, nagrobków, basenów, zbiorników wodnych, tarasów, balkonów, kortów tenisowych, a nawet kadłubów łódek.

Na omszałe nagrobki

Zbliża się pierwszy dzień listopada i uroczystość Wszystkich Świętych. Jak co roku miliony Polaków ruszą na cmentarze aby odwiedzić groby swoich zmarłych bliskich. Wielu z nas zechce jeszcze przed tym dniem w szczególny sposób zadbać o nagrobki swoich krewnych, nagrobki, które przez cały rok poddawane były ciężkim próbom, zmianom temperatury, działaniom promieni słońca, nie opierały się także mchom i porostom. Dzięki środkowi do usuwania mchu i porostów Tytan groby naszych najbliższych ponownie nabiorą szlachetnego wyglądu.

Opakowanie dostosowane do potrzeb

tytan3Środek do usuwania mchu i porostów Tytan Professional dostępny jest w opakowaniach o zróżnicowanej pojemności, przez co wygodnie poradzimy sobie ze szpecącymi mur szkodnikami na dużej, jak również niewielkiej powierzchni. W przypadku naprawdę dużego wykwitu mchu, lub porostów skuteczny okaże się Tytan Professional w 5-litrowym pojemniku. Przy mniejszej powierzchni zastosujemy środek z opakowania 1-litrowego. Z kolei półlitrowy, poręczny spryskiwacz, przyda się przy usuwaniu niewielkich plam, w początkowym stadium rozwoju. Środek do usuwania mchu i porostów Tytan Professional z większych pojemników nakładamy przy pomocy pędzla, w przypadku najmniejszego opakowania spryskujemy ręcznie. Operację powtarzamy przez kilka dni.

Skutecznie i bezpiecznie

Środek do usuwania mchu i porostów Tytan nie powoduje korozji materiałów na których został zastosowany, nie zmienia ich struktury i wyglądu. Zalecany jest również przed malowaniem powierzchni aby zabezpieczyć ją przed łuszczeniem się czy powstawaniem pęcherzy. Środek do usuwania mchu i porostów Tytan jest bezpieczny dla środowiska. Preparat jest niezwykle łatwy w zastosowaniu, nie wymaga użytkownika nadzwyczajnych umiejętności. Wystarczy chwycić pędzel, lub wziąć do ręki spryskiwacz i od razu można się zabrać za brzydki nalot szpecący dom, dach, czy taras.

Sposób użycia: Przed użyciem środek należy dokładnie wymieszać. Środek do usuwania mchu i porostów Tytan dostępny jest w pojemnikach o pojemności 5 l, 1 l, oraz w 0,5-litrowym spryskiwaczu. Środek z większych pojemników aplikujemy przy pomocy pędzla, preparat z najmniejszego nakładamy ręcznym spryskiwaczem. Środek należy pozostawić na powierzchni przez klika dni. W przypadku bardzo grubych warstw mchu i porostów podłoże po kilku dniach spłukujemy wodą i ponownie stosujemy środek do usuwania mchu i porostów Tytan. Po zakończeniu pracy narzędzia czyścimy pod bieżącą wodą.

Wybrane dla Ciebie...