Świąteczne obrączki na serwetki

Własnoręcznie zdobione obrączki na serwetki będą oryginalną dekoracją na każdym wigilijnym stole. Mogą być zdobione brokatowymi gwiazdkami lub biało-czerwonymi paskami. Używając odpowiednich narzędzi, możesz w kilku prostych krokach stworzyć coś, co przyciągnie uwagę gości. Wesołych Świąt!

obraczki_na_serwetki_5

Krok 1:

Zacznij od pomalowania obrączek farbą w aerozolu. Wybierz swój ulubiony kolor i nadaj zwykłym drewnianym ozdobom zupełnie nowy wygląd. Następnie pozostaw je do wyschnięcia.

obraczki_na_serwetki_1

Krok 2:

Ołówkiem narysuj na obrączce ukośne kreski, co 1-2 cm. Cienkim pędzelkiem nanieś tusz do embossingu na co drugą przestrzeń pomiędzy kreskami. To pierwszy krok do uzyskania biało-czerwony wzór na obrączkach.

obraczki_na_seretki_2

Krok 3:

Pokryte klejem powierzchnie obsyp pudrem do embossingu. Nadmiar pudru możesz łatwo usunąć czystym pędzelkiem.

obraczki_na_serwetki_3

Krok 4:

Roztop naniesiony puder palnikiem Dremel VersaTip z założoną końcówką do usuwania farby. Po ostygnięciu materiał będzie mocno i trwale przylegać do obrączki. Udanej kolacji!

obraczki_na_serwetki_4

Kreatywna wskazówka Dremel

obraczki_na_serwetki_6Pomysłów na przyozdobienie obrączek do serwetek jest tyle, ile podsunie Ci wyobraźnia. Jeśli wolisz błyszczące wzory, umieść pęsetą na obrączce ozdobne kryształki, a następnie dokładnie przytwierdź je używając palnika Dremel VersaTip z końcówką do lutowania. Rozgrzewa ona klej pod kryształkami, trwale mocując je do obrączki. Inną możliwością są artystycznie wypalane wzory, które możesz wykonać nożem do wypalania w drewnie z zestawu Dremel VersaTip.

Potrzebne narzędzia i materiały:

  • Palnik Dremel VersaTip z końcówką do usuwania farby, końcówką do lutowania i nożem do wypalania w drewnie (w zestawie)
  • Pędzelek
  • Pęseta
  • Tekturowa podkładka
  • Drewniane obrączki do serwetek (ok. 4 cm średnicy)
  • Ozdobne kryształki
  • Tusz i puder do embossingu
  • Farba akrylowa (najlepiej w aerozolu)

Stopień trudności: projekt dla średniozaawansowanych

Więcej informacji o marce Dremel na stronie www.dremeleurope.com/pl
oraz http://www.pomyslodajnia.pl

Wybrane dla Ciebie...