Skarbonka – świnka

Wspaniała zabawa dla dzieci – skarbonka w kształcie świnki zrobiona z masy papierowej – może być nie tylko przydatna do zbieranie pieniędzy ale również stanowić dekorację dziecięcego pokoju.

Co jest potrzebne do własnoręcznego przygotowania skarbonki:skarbonka

  • stare gazety
  • klej z mąki
  • nakrętki z butelek po płynach lub dezodorantach
  • tekturowe opakowanie na jajka
  • farby
  • nożyk introligatorski

Jak to zrobić?

Z mąki i wody zrób klej (proporcja 1:1)

Nadmuchaj balon i mocno zawiąż. Gazety podrzyj na małe kawałki. Przy pomocy pędzla maluj klejem balon i przyklejaj kawałki gazet. Wygodniej będzie jak balon ustawisz na miseczce.

Po nałożeniu 2 – 3 warstw możesz przystąpić do zrobienia nóżek i ryjka oraz uszu. W tym celu wykorzystaj stare nakrętki (mogą być też kawałki rurek po ręcznikach papierowych), przyłóż je w odpowiednich miejscach i przymocuj kawałkami gazet zamoczonych w kleju lub taśmą klejącą.

Z tekturowego opakowania na jajka wytnij jeden pojemniczek, przetnij na pół. Będzie to podstawa do wykonania uszu świnki. Uszy mocujesz podobnie jak nóżki.

skarbonka1

Na całą skarbonkę musisz nałożyć 6 – 8 warstw gazet aby była odpowiednio sztywna.

Podczas oklejania starannie wygładzaj poszczególne warstwy aby po zakończeniu pracy skarbonka miała w miarę równą powierzchnię.

Gdy świnka jest już gotowa musisz pozostawić ją do całkowitego wyschnięcia.

Zostanie jeszcze wycięcie otworu do wrzucania pieniędzy i pomalowanie naszej świnki. Możesz pomalować ją dowolnymi farbami.

Wybrane dla Ciebie...