logo_abcgospodyni

 

 

 

Strona główna       Poradnik domowy       Gotowanie       Dzieci       Zdrowie i uroda       Praca       Projekty       Rękodzieło       Rozrywka         Gratisy       Blog

    

 

 

 

 

 

 

 

Różne techniki rękodzielnicze

Świąteczne dekoracje, prezenty, ozodby
Pomysły na każdy świąteczny dzień, jak zrobić w prosty sposób miły podarunek, jak wykona©ć świąteczne dekoracje.

Malowanie przy użyciu szablonów

Malowanie według szablonów nie wymaga specjalnego talentu. Pokój dziecka, stara drewniana taca czy skrzyneczka nabierze nowego uroku dzięki obrazkom namalowanym tą techniką.

 

Ramki

Ozdobne ramki na zdjęcia, drobne grafiki można kupić w wielu sklepach. Warto jednak pokusić się o wykonanie ich we własnym zakresie. Można włożyć do nich zdjęcie z wakacji lub własnoręcznie wykonaną kompozycję, dobraną do stylu ramki.
Tak wykonany obrazek do doskonały pomysł na prezent.

Haft krzyżykowy

Haft krzyżykowy należy do najprostszych technik haftowania. Po mimo swej prostoty hafty wykonane za jego pomocą są bardzo efektowne i mają wiele zastosowań. Zdobywa zatem bardzo dożo nowych zwolenników.

Patchwork

Patchwork to technika polegająca na tworzeniu obrazów lub wzorów geometrycznych poprzez zszywanie ze sobą fragmentów różnych materiałów.

Window Color

Window Color to technika imitująca niewielkie witraże, która pozwoli Ci twórczo spędzić czas i rozwinąć talenty. Przy niesamowitej łatwości wykonania wszystkich dekoracyjnych elementów technika zapewnia swobodę wyboru i pozostawia miejsce na własną inwencję.

Decoupage

Decoupage to technika serwetkowa. Technika ta umożliwia proste stworzenie pięknej i oryginalnej dekoracji, która wygląda jak ręcznie malowana. Za jej pomocą można nadać indywidualny charakter niemal każdemu przedmiotowi z naszego otoczenia, można w szybki i łatwy sposób efektownie ozdobić przedmioty z terakoty, drewna czy ceramiki.

Scrapbooking

Scrapbooking to technika (w Polsce jeszcze mało znana) wykonania albumu ze zdjęciami w którym znajdziesz coś więcej niż tylko same fotografie.

Kartki okolicznościowe

Każdy z nas wysyła kartki z różnych okazji. Wspaniale jest gdy możemy wykonać ją samodzielnie, co nie jest takie trudne. Wystarczy trochę papieru, kartonu, resztek materiałów i innych drobiazgów aby stworzyć piękne życzenia, które na pewno będą bardziej docenione przez adresata niż tradycyjne kartki kupione w sklepie.

Modelowanie z różnych mas

Przy pomocy mas modelarskich takich jak masa solna, masa papierowa czy glinka możesz stworzyć piękne ozdoby do domu nie tylko na święta. W prosty i tani sposób możesz ozdobić swoje mieszkanie, jest to też doskonały pomysł na zabawę dla dzieci.

Lampiony

Znajdziesz tutaj dwie propozycje lampionów na święta. W zależności od namalowanych czy narysowanych wzorów możesz przygotować je nie tylko na świąteczne okazje, ale i jako codzienną dekorację Twojego domu.

Textile transers - wprasowanki

To nowa możliwość dekorowania taknin, malujesz obrazek na folii (korzystając z dowolnego szblonu) i wprasowujesz go na dowolną tkaninę. Może to być koszulka dla dziecka, torba na zakupy, dżinsy, czapki i tekstylia do ozdoby mieszkań. s

  Co to jest RSS?

Created by Danuta Popowicz, Gliwice 2005 - 2014
Kopiowanie tylko za zgodą redakcji
W serwisie ABC Gospodyni są wykorzystywane
pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.

           O serwisie, kontakt, informacje