Przyjęcie urodzinowe – zabawy

Kolejna propozycja przyjęcia dla dzieci, tym razem bez motywu przewodniego.

Wnętrze powinno być tak udekorowane, by maluchy od razu poczuły nastrój szampańskiej zabawy. Konieczne będą serpentyny i dużo baloników. Confetti można kupić lub zrobić dziurkaczem, wykorzystując stare kolorowe czasopisma. Znakomitą ozdobą mogą też być kwiaty z karbowanej bibułki, którą zwija się z jednej strony i zawiązuje, a z drugiej robi pióropusz. Można zamienić pokój w bajkowy las, ozdabiając go wyciętymi z bristolu i pomalowanymi drzewami, grzybkami i krasnoludkami.

Balony – to chyba podstawowy element dekoracyjny każdego przyjęcia dla dzieci. Możesz dobrać ich kolorystykę do całości wystroju. Dobrą zabawę zapewniają również podłużne balony z których dzieci mogą skręcać zwierzątka i ludziki.

balon dinozaur

Girlandy – korzystając z dowolnie przygotowanego szablonu możesz przygotować ciekawą dekoracje. Weź dowolny papier, może to być np. kolorowy karton lub ozdobny papier do pakowania prezentów, poskładaj go w harmonijkę, przyłóż szablon i wytnij wzdłuż brzegów szablonu. Po rozłożeniu otrzymasz jeden fragment girlandy, która po sklejeniu z kolejnymi utworzy długi pas ozdobnych kształtów. Otrzymane girlandy porozwieszaj w pomieszczeniu, w którym odbędzie się przyjęcie.

girlanda serca

Tu możesz skorzystać z gotowych szablonów:

szablon buzia

szablon kwiatek

szablon serce

Bardzo ładnie wyglądają też girlandy rozwieszone w drzwiach albo na ścianach. Można zrobić je prawie z wszystkiego, np. kolorowe koraliki, piórka, małe baloniki, karbowana bibułka itd. Najprościej wykonać je z sztywnego papieru (blok techniczny), wycinając z niego niewielki kształty jak serca, kwiatki itp. i sklejając je ze sobą, pamiętaj o umieszczeniu w środku kolorowego sznureczka.

girlandy sznurki

girlanda rurkaNa oknach lub w drzwiach możesz porozwieszać na sznureczkach śmieszne główki ze zwisającymi paskami krepiny. Główki zrób z pomalowanych lub kolorowo oklejonych rurkach po papierze toaletowym.

Nad wejściowymi drzwiami zrób coś w rodzaju banera, na którym napisz ładne i bardzo proste życzenia lub informację mówiącą które to już urodzinki Twojego dziecka. Możesz też wkomponować w niego zdjęcie jubilatki czy jubilata.

girlandy drzwi

Czapeczki – kup dla wszystkich dzieci kolorowe czapeczki. Możesz też przygotować je samodzielnie, wycinając je z kolorowych kartonów i mocując do każdej gumkę tzw. kapeluszową.

Maski – dzieci bardzo lubią się przebierać, więc możliwość założenia kolorowych masek sprawi im frajdę. Możesz je przygotować samodzielnie korzystając z prostego szablonu lub wydrukować gotowe maski z internetu.

Ładną dekoracją na przyjęcie urodzinowe z okazji roczku dziecka jest rozwieszony na ścianie pociąg wycięty z kartonu, na którym umieścisz zdjęcia swojego dziecka przedstawiające najważniejsze momenty z jego pierwszego roku życia. Będzie to nie tylko ładna dekoracja ale również piękna wystawa.

pociag

Wybrane dla Ciebie...