Przyjęcie dla dzieci – zamek

Bal na zamku – en temat spodoba się przede wszystkim chłopcom, chociaż i dziewczynki mogą w nim brać udział.

przyjecia dla dzieci rycerze

Dekoracje na przyjęcie

  • na ścianach powieś kilka herbów namalowanych na tekturze, które mogą być dodatkowo ozdobione szerokimi, kolorowymi, zwisającymi wstążkami
  • jeśli dysponujesz większą ilością miejsca możesz zbudować fragment zamku z dużych kartonowych pudeł i ustawić go tak aby oddzielał kawałek pomieszczenia od reszty pokoju czy korytarza, tak aby dzieci mogły przechodzić przez bramę. Konstrukcja taka jest bardzo lekka więc możesz ją dowolnie ustawiać, w zależności od potrzeby (tu zobacz jak zrobić zamek)
  • postaw i udekoruj tron królewski; krzesło pokryj dużym kawałkiem materiału, najlepiej czerwonego (może być płótno lub np. zasłona) i ozdób dowolnie złotymi elementami ( złote taśmy pasmanteryjne, korona wycięta ze złotego papieru samoprzylepnego, złoty łańcuch itp.)
  • nie zapomnij o balonach, to podstawowy element każdego przyjęcia
  • jeśli masz trochę czasu i nadmiar np. płótna to możesz przygotować wszystkim rycerzom proste tuniki (prostokąt z wyciętym otworem na głowę) a do ich przewiązania przygotować złoty sznur. A jeśli chcesz je jeszcze bardziej wzbogacić można, korzystając z farb do tkanin lub zwykłych markerów namalować na każdej herb. Dzieci bardzo lubią się przebierać.

Przykłady zabaw i konkursów dla dzieci

Pasowanie na rycerza
Do tej zabawy musisz przygotować wcześniej tyle mieczy ilu jest uczestników. Najlepiej jak będą to miecze wycięte z grubej tektury i oklejone srebrnym papierem.
Dla dziewczynek – księżniczek mogą być korony.
Dzieci stają w kole, solenizant staje w środku i pokazuje różne ruchy, które pozostali uczestnicy muszą naśladować. Po chwili solenizant zostaje pasowany na rycerza i dostaje swój miecz (koronę) a na środek koła wchodzi kolejny uczestnik zabawy i pokazuje jakieś ruchy. Tak kolejno wszyscy uczestnicy stają się rycerzami lub księżniczkami.

Zanieś księżniczce klejnot
W tej zabawie rycerze muszą przenieść przygotowany przez Ciebie  klejnot, który zostaje położony na mieczu. Dla utrudnienia możesz rozłożyć na podłodze poduszki po których muszą przejść. Jeśli w grupie są dziewczynki to chłopcy mogą im wręczać w ten sposób klejnoty (np. tanie pierścionki) a sami będą za swój wyczyn nagradzani cukierkami czy lizakiem.

Na pomoc księżniczce
Jeśli zbudowałaś na przyjęcie zamek z kartonów to wytnij w wieży okno (w przypadku braku zamku weź karton z wyciętym otworem w kształcie okna i przymocuj go na ścianie). Do sznurka przymocuj coś cięższego ale i bezpiecznego dla dzieci np. zwiniętą w kulkę folie aluminiową czy piłeczkę. Dzieci kolejno starają się trafić w okno uwięzionej na zamku księżniczki.

Papierowa wojna
Dzielimy dzieci na dwie grupy. Każda staje po przeciwnej stronie kartonowego zamku lub zaznacza sobie takie samo pole walki. Na znak prowadzącego zabawę każde dziecko zaczyna sobie formować z papieru kule i obrzucać się nimi nawzajem. Dzieci podnoszą kule i walka trwa dalej.

Budowanie wieży
W zabawie chodzi o to, aby z zawiązanymi oczami, zdając się na wyczucie zbudować jak najwyższą wieżę. Pozostałe dzieci siedzą obok i liczą głośno z ilu klocków składa się wieżyczka. Wygrywa budowniczy wieży z największą ilością elementów.

Znajdź złote monety
Pochowaj wcześniej w jakimś pokoju (lub w ogrodzie) czekoladowe monety. Dzieci mają za zadanie wszystkie odnaleźć i włożyć do przygotowanego pudełka po czym mogą się nimi równo podzielić i oczywiście je zjeść.

Pierścionek na sznurku
Do tej zabawy potrzebny jest długi sznurek oraz pierścionek. Pierścionek nawleka się na sznurek i zawiązuje jego dwa końce tak, aby powstała pętla. Uczestnicy zabawy tworzą koło, a jedna osoba staje w środku. Każdy z graczy trzyma w obu dłoniach sznurek, a jeden z nich ma w ręce także pierścionek, ale osoba stojąca w środku tego nie widzi. Sznurek wraz z pierścionkiem przesuwa się w koło przez ręce graczy, a osoba w środku ma za zadanie zgadnąć, kto w danej chwili trzyma pierścionek. Musi więc obserwować spojrzenia i wyraz twarzy pozostałych osób, aby w odpowiednim momencie klepnąć właściwą dłoń. Jeśli się jej uda, osoba, którą przyłapała, staje w środku i zgaduje.

Kliknij w obrazek aby pobrać darmowe zaproszenie i dyplom

zamek1

Wybrane dla Ciebie...

1 Odpowiedź

  1. 11/03/2016

    […] cyrku Na ranczo Bal na zamku Bal biedronek Miasto robotów Mali artyści Przyjęcie bez tematu przewodniego – tu […]