Przyjęcie dla dzieci – ranczo

Tego typu przyjęcie najlepiej zorganizować na wolnym powietrzu, dzieci będą się doskonale bawić a na koniec zabawy zorganizuj grilla.

Przyjecie dla dzieci ranczo

Organizowanie tego przyjęcia zacznij od zaproszeń na których musisz zaznaczyć jego temat a rodziców poprosić o odpowiedni ubiór dla dziecka (dżinsy, koszule flanelowe ewentualnie kapelusz).

Dla każdego dziecka zrób gwiazdę szeryfa, wycinając ją z samoprzylepnego papieru (nie potrzebne jest wtedy jakiekolwiek zapięcie).  Możesz też wyciąć gwiazdy z tektury pomalowanej na złoty kolor, ozdobić ja markerem a z tyłu przykleić kawałek dwustronnie klejącej taśmy.

Dekoracje na przyjęcie

 • jak zawsze ozdoby z balonów, możesz całą ich wiązkę przymocować np. do konia na biegunach
  ewentualne stoliki przy których dzieci będą jadły posiłek nakryj obrusami w kratę
 • na drzewach możesz powiesić grube sznury oraz zrobić huśtawkę z grubej liny i deski
 • na drzewie powieś list gończy (możesz tę przygotować na komputerze listy gończe ze zdjęciem każdego z dzieci, które po zakończeniu będą mogły zabrać na pamiątkę do domu)
 • porozkładaj też gdzieniegdzie kupki siana
 • kawałek grubej kłody drewnianej może imitować konia a jak uda Ci się pożyczyć siodło to możesz położyć je na niej
 • jeśli masz to poustawiaj naczynia z gliny
 • zaangażuj do pomocy w urządzaniu balu tatusia; niech z desek przygotuje niewielki podest do tańca i ewentualnych występów
 • jeśli dysponujesz bardzo dużymi pudłami to zrób z nich „saloon” i np. wiezienie, oczywiście pudła musisz odpowiednio pomalować farbami lub markerami
 • zadbaj o odpowiednią muzykę

Przykłady zabaw i konkursów dla dzieci

Rzuty lassem
Zamiast lassa użyj gumowych obręczy (np. ringo). W ogrodzie wbij w jednej linii 3 drewniane słupki co 50 cm. Dzieci z ustalonego miejsca starają się wrzucić kółko na słupek i mają przykładowo po trzy rzuty. Za wrzucenie kółka na słupek otrzymuje odpowiednio punkty – słupek najbliższy 2 pkt, drugi – 4 pkt, trzeci – 6 pkt.

Chaps za jabłko
Przygotuj dużą miednicę z wodą i kilka jabłek. Dzieci próbują wyłowić jabłka z miski samymi ustami. Żeby było trudniej, pourywaj wcześniej ogonki. Można też polować na jabłka wiszące na wysokości twarzy maluchów.

Strzelanie do celu
Do tej zabawy potrzebny Ci będzie pistolet na wodę. Ustaw na ławce czy desce puszki po napojach. Dzieci będą starały się ustrzelić jak najwięcej puszek za jednym „naładowaniem” broni.

Wyścig trójnogów
Uczestnicy tego wyścigu dobierają się w pary. Następnie szarfą związują swoją prawe nogę z lewa noga partnera. Na hasło „Start!” pary ścigają się z jednej wyznaczonej linii do linii mety. Dobrze jest dobrać dzieci w pary jednego wzrostu.

Zgadnij co jesz
W tej grze gracz z zawiązanymi oczyma ma za zadanie spróbować i rozpoznać różne rodzaje jedzenia. Za każdą prawidłowa odpowiedź przyznawane są punkty.

Kliknij w obrazek aby pobrać darmowe zaproszenie i dyplom

rancho

Wybrane dla Ciebie...

1 Odpowiedź

 1. 11/03/2016

  […] cyrku Na ranczo Bal na zamku Bal biedronek Miasto robotów Mali artyści Przyjęcie bez tematu przewodniego – […]