Przyjęcie dla dzieci – cyrk

Takie przyjęcie, wypełnione zabawami sprawi wiele radości dzieciom, zwłaszcza młodszym. Pamiętaj o przygotowaniu odpowiednich zaproszeń i dyplomów.

Przyjecie dla dzieci

Dekoracje na przyjęcie

  • pozawieszaj dużo różnokolorowych balonów i wstążek
  • nad stołem możesz zawiesić na ozdobnych sznurkach trapez wykonany z tekturowej rurki po ręczniku papierowym; na trapezie umieść np. małpkę
  • na ścianach mogą znaleźć się plakaty cyrkowe, które możesz sama wcześniej przygotować; mogą też być na ścianach duże fotografie zwierząt
  • możesz też taki plakat w formie powitania („Zapraszamy do cyrku”) umieścić na drzwiach wejściowych
  • z dużego kawałka tektury wytnij sylwetkę clowna, pomaluj go i wytnij w niej otwór na twarz (możesz usztywnić sylwetkę podklejonymi od spodu listewkami); ustaw clowna tak aby dzieci mogły ustawić się za nim i zrobić sobie zdjęcia; będzie to też dobra dekoracja pokoju

Przykłady gier i zabaw dla dzieci

Malowanie buzi – kup specjalne farby do malowania skóry i na początku przyjęcia. kiedy goście będą się jeszcze schodzić, pomaluj twarze dzieci.

Nakarm lwa – przygotuj 5 piłeczek do pingponga. Na większym kartonie namaluj głowę lwa z otwartą paszczą (nie musi to być arcydzieło) i wytnij nożykiem spory otwór w miejscu paszczy. Dzieci kolejno rzucają do otworu piłeczki, to które trafi największą liczbą piłeczek wygrywa.

Wędrujące piłeczki
Prześcieradło rozkładamy na podłodze. Dzieci stają dookoła niego i podnoszą go. Z jednej strony na napiętym materiale kładziemy piłeczkę. Dzieci starają się tak nim poruszać, aby piłeczka nie spadła, ale krążyła dookoła. Można wprowadzić dwie piłki.

Skrzynia skarbów
Wcześniej trzeba przygotować paczuszki z maleńkimi prezentami dla uczestników. Wystarczą drobiazgi byle ładnie zapakowane. Wnieś do pokoju skrzynię ze „skarbami”, którą wcześniej przygotuj z kartonu. Każde dziecko losuje prezent, kiedy coś zaprezentuje: zaśpiewa piosenkę, powie wierszyk, zrobi straszną minę lub fikołka.

Polowanie na balony
Do tej zabawy należy przygotować małe balony. Dzieci ustawiają się w kole. W środku znajduje się duże hula-hop, w którym ułożone są balony w ilości mniejszej o jeden niż liczba uczestników. Gdy gra muzyka dzieci chodzą dookoła hula-hop. Gdy muzyka przestanie grać łapią jednego balonika. Kto nie złapał, odchodzi, ale w nagrodę dostaje balonik. Dzieci chodzą raz w jedną raz w druga stronę. Bawią się do dwóch wygranych osób.

Konkurs rysunkowy
Przygotuj duże arkusze papieru pakunkowego oraz farby, mogą to być specjalne farby do malowania palcami lub inne. Każde dziecko będzie maiło za zadanie namalować jakieś zwierzątko (może to być też np. clown). Po ukończeniu prac nie zapomnij o drobnych nagrodach lub wcześniej przygotowanych dyplomach. Klikając w rysunek możesz pobrać i wydrukować gotowy dyplom.

Wersja malowania na dużych arkuszach i przy użyciu palców jest trochę brudzącą zabawą więc musisz się na to odpowiednio przygotować i uprzedzić rodziców dzieci o przygotowaniu odpowiedniego ubioru. Można oczywiście dać dzieciom kredki i małe kartki papieru ale zapewniam, że nie jest to już tak wspaniała zabawa. Farby do malowania palcami można też przygotować samodzielnie.

Pobierz zaproszenie i dylom:

cyrk

Wybrane dla Ciebie...

1 Odpowiedź

  1. 11/03/2016

    […] W cyrku Na rancho Bal na zamku Bal biedronek Miasto robotów Mali artyści Przyjęcie bez tematu przewodniego – tu znajdziesz więcej na temat dekoracji i dodatkowe propozycje gier i zabaw […]