Przyjęcia dla dzieci – Miasto Robotów

Tym razem propozycja na bal dla dzieci, związana z postępem technologicznym, czyli bal robotów.

Przyjecia dla dzieci - bal robotów

Dekoracje na przyjęcie

– miejsce zabawy przekształć w Miasto Robotów; z kartonowych pudełek posklejaj sylwetki robotów, pomaluj je kolorowo; możesz do ich wykończenia użyć folii aluminiowej
– oczywiście nie zapomnij poprzyczepiać do robotów kolorowych balonów, na każdym przyjęciu dla dzieci ten element dekoracji jest ważny
– możesz też wykorzystać proste lampki choinkowe do oświetlenia przygotowanych robotów
– na drzwiach wejściowych umieść plakat „Witamy w Mieście Robotów”

Zabawy i gry dla dzieci

Wynalazcy
Przygotuj odpowiednio wcześniej różne elementy z których dzieci będą mogły budować podczas zabawy swoje wynalazki. Do tego przydać może się dosłownie wszystko, mogą to być pudełka kolorowo pomalowane, rurki po papierowych ręcznikach i papierze toaletowym, plastikowe zamknięcia od dezodorantów, niepotrzebne, poskręcane kable telefoniczne, kubeczki po jogurtach, plastikowe butelki, guziki, patyczki, folia aluminiowa, papiery samoprzylepne, talerzyki tekturowe i wszystko co Ci wpadnie jeszcze do głowy. Oczywiście musisz tez przygotować odpowiedni klej.
Dzieci podczas tej zabawy budują roboty lub inne własne wynalazki, mogą to robić razem, w grupach lub każde osobno. Zależy to od tego jakie i ile przedmiotów przygotowałaś. Jeśli dzieci budują kilka konstrukcji mogą na koniec zabawy wybrać wspólnie najlepszą ich zdaniem.

Wyścig robotów
W tej grze każde dziecko otrzymuje robota wyciętego z twardego kartonu z małą dziurką w górnej części. Przewleka przez nią sznurek długości około 2 metrów i jeden jego koniec przywiązuje np. do krzesła. Drugi koniec trzyma w ręku i przysuwa królika jak najbliżej siebie. Kiedy wszyscy są gotowi, zaczynają potrząsać sznurkami, tak aby roboty przesuwały się do przodu, w kierunku krzeseł. Wygrywa dziecko, której robot dotrze tam pierwszy.

Stos zapałek (dla małych grup)
Każde dziecko otrzymuje co najmniej po dziesięć zapałek. Puste pudełko po zapałkach ustawiamy bokiem pośrodku stołu. Wszyscy po kolei układają po jednej zapałce na pudełku.
Jeżeli ktoś zrzuci zapałki musi je pozbierać i przechodzą na jego własność. Zwycięzcą zostaje ten, kto pierwszy pozbędzie się swoich zapałek. Dla młodszych dzieci stawiamy pudełko poziomo. Można również dzieciom pudełka pełne zapałek aby każdy z nich układał swój stos.

Kółko i krzyżyk
Dzielimy grupę na dwie drużyny (drużyna kółek i drużyna krzyżyków-przypinają papierowe emblematy) pomiędzy którymi ustawiamy dziewięć krzeseł przestrzennie po trzy w linii. Na plac gry wchodzi przedstawiciel raz jednej drużyny raz drugiej, zajmując miejsca na krzesłach. Każda z drużyn stara się ułożyć linię prostą: poziomą, pionową lub ukośną. Której się to uda najszybciej, wygrywa.

Kliknij w obrazek aby pobrać darmowe zaproszenie i dyplom

bal robotow

Wybrane dla Ciebie...

1 Odpowiedź

  1. 11/03/2016

    […] cyrku Na ranczo Bal na zamku Bal biedronek Miasto robotów Mali artyści Przyjęcie bez tematu przewodniego – tu znajdziesz więcej na temat dekoracji i […]