Przyjęcia dla dzieci – biedronki

Dziecięce zabawy organizowane podczas tzw. kinderbalu mogą mieć różne tematy przewodnie. Poniżej zaproponowany temat – bal biedronek, nadaje się dla dzieci nawet bardzo małych. Oczywiście należy tylko dobrać do wieku odpowiednie zabawy i gry.

Przyjęcia dla dzieci biedronki

Dekoracje na przyjęcie

  • dominującymi kolorami wszystkich dekoracji będą oczywiście czerwony i czarny
  • zawieś w pokoju dużo czerwonych balonów z namalowanymi (markerem) czarnymi kropkami
  • stół nakryj czerwonym obrusem a na nim ponaklejaj czarne kółka wycięte z papieru samoprzylepnego; takie same kółka możesz ponaklejać dzieciom na ubrania
  • do dekoracji wykorzystaj motyle origami i kwiaty z bibułki, rozmieść je w różnych miejscach pomieszczenia w którym będą bawić się dzieci
  • przygotuj wcześniej dla każdego dziecka opaski na głowę; możesz do tego celu wykorzystać tanie i proste opaski (plastikowe) na włosy lub przygotować je z szerszej, czarnej gumy; przymocuj do nich kawałki wyciorów do fajek, do których przyklejone będą czerwone koła z tektury; zamiast wyciorów możesz wykorzystać słomki do napojów a tekturowe koła zastąpić piłeczkami do pingponga, pomalowanymi na czerwono

Gry i zabawy dla dzieci

Zbuduj kokon
Podziel dzieci na 3 – 4 osobowe drużyny. W każdej z nich wybierz jedno dziecko, które będzie gąsieniczką.
Każda z drużyn otrzymuje rolkę papieru toaletowego i musi przy jego pomocy stworzyć kokon dla gąsienicy owijając ją dokoła (tak jak mumie) z pominięciem twarzy. Drużyna, która zrobi to pierwsza, wygrywa.

Leć biedronko
Wytnij z tektury zielone liście, musi być ich o jeden mniej niż uczestników zabawy. Na każdym liściu napisz numer. Przygotuj też tyle drobnych prezentów ilu jest uczestników zabawy. Napisz na nich takie same numery jak na liściach. Na jednym z prezentów nie musisz pisać numerku bo będzie on przeznaczony dla zwycięzcy całej zabawy.
Porozkładaj liście na podłodze.
W czasie zabawy gra muzyka a dzieci – biedronki latają (biegają) między liśćmi. Gdy muzyka przestaje grać każde dziecko staje na liściu. To dziecko, które nie znajdzie swojego listka odpada z gry i zabiera jeden dowolny liść. Jako nagrodę pocieszenia dostaje prezent z takim samym numerkiem jaki jest na wybranym listku. Grę powtarza się aż zostanie tylko jeden zwycięzca.

Malowanie biedronek
Ulep odpowiednio wcześniej z masy solnej lub papierowej spłaszczone kule, przypominające kształtem biedronkę. Rozdaj je dzieciom podczas zabawy urodzinowej i zaopatrz je w farby. Każde dziecko będzie musiało pomalować biedronkę, którą po zakończeniu przyjęcia będzie mogło ze sobą zabrać do domu.

Polowanie na puzzle
Organizator zabawy przygotowuje wcześniej dla każdego gościa minipuzzle (mogą to być proste obrazki z motywem biedronki), składające się z 4 części. Trzy z nich chowa gdzieś w pokoju, jedną dostaje uczestnik zabawy, musi on jak najszybciej odnaleźć i dopasować pozostałe. Wygrywa ten, kto będzie pierwszy.

Kolorowe kąciki
Przed przyjęciem trzeba wybrać w pokoju kilka miejsc i każde z nich oznaczyć innym kolorem, wieszając np. baloniki i paski krepiny. Dzieci chodzą w rytm muzyki po pokoju. Kiedy muzyka przestaje grać, wołasz np. „czerwony „, a dzieci muszą pobiec do odpowiedniego kącika.

Kliknij w obrazek aby pobrać darmowe zaproszenie i dyplom

biedronki

Wybrane dla Ciebie...

1 Odpowiedź

  1. 11/03/2016

    […] cyrku Na ranczo Bal na zamku Bal biedronek Miasto robotów Mali artyści Przyjęcie bez tematu przewodniego – tu znajdziesz więcej na […]