Niebieskie ozdoby na choinkę

Pokazane tu ozdoby na choinkę wytrzymały, w moim domu, kilka dobrych lat. Polecam Wam własnoręczne wykonanie, zwłaszcza jeśli są w domu dzieci.

niebieskie_ozdoby

Łezki

Na jedną łezkę musisz wyciąć cztery figury A, najlepiej jeśli dwie będą w kolorze złotym a dwie ciemnoniebieskie. Po zgięciu ich wzdłuż linii przerywanej, sklej je ze sobą, pamiętając o wklejeniu do środka nitki, która będzie wieszadełkiem. Najlepiej sklej najpierw dwie części a następnie doklejaj kolejne.

Otrzymaną łezkę możesz dowolnie dekorować:

  • owinąć złotą nitką
  • ponaklejać cekiny lub inne świecidełka
  • zrobić kropelki lakierem z brokatem
  • spryskać gdzie nie gdzie złotą farba w sprayu
  • na dole przyklej złote kuleczki na sznureczku, dostępne w sklepach pasmanteryjnych oraz papierniczych.

Choinka

Zwykły karton oklej starannie ciemnoniebieskim brystolem i zostaw do wyschnięcia. Przygotuj szablon choinki, odrysuj go na przygotowanym kartonie. Nożykiem wytnij choinkę lub choinki. Ładnie prezentują się w większej ilości.

Na szczycie każdej z choinek zrób dziurkaczem otworek, przez który przeciągnij złoty sznureczek lub nitkę do zawieszania.

Teraz pozostaje Ci ozdobić tekturowe drzewka. Możesz do tego wykorzystać różne złote taśmy dostępne w sklepach pasmanteryjnych, mogą to być również złote cekiny lub koraliki.

Wachlarz

Do wykonania wachlarza przygotuj prostokąt z niebieskiego brystolu o wymiarach 22 cm x 8 cm.

Poskładaj go w harmonijkę, starając się robić równe zakładki o szerokości około 0,5 cm.

Uformuj otrzymana harmonijkę w wachlarz i przyklej do niej z dwóch stron przygotowaną wcześniej część C (musisz ją odrysować i wyciąć, najlepiej ze złotego brystolu, w dwóch egzemplarzach).

Teraz musisz przytrzymać wachlarz z naklejonymi końcówkami trochę dłużej, aby wszystko dobrze się skleiło.

Po wyschnięciu rozsuń dobrze górna część wachlarza i przyklej do jednego boku złote koraliki na sznureczku. Na środku wachlarza zrób pętlę a następnie przyklej koraliki do drugiego brzegu.

Pobierz szablon

Wybrane dla Ciebie...