Motylki do pokoju dziecka

Latające motylki to ładna a zarazem prosta do wykonania dekoracja dziecięcego pokoju.

Do ich wykonania będziesz potrzebować trochę brystolu, mogą być kartki z bloku technicznego, kawałki kolorowego celofanu lub bibułki, drut (można zastąpić patyczkami do szaszłyków), cienki sznureczek, małe kawałeczki cienkiego druciku, klej.

motylki

Jak wykonać motylka?

Korzystając z szablonu przygotuj dwa motylki, ostrym nożykiem wytnij otwory w skrzydełkach.
Na jednym z szablonów połóż celofan lub bibułkę i odrysuj kształty wewnętrznych części skrzydełek, pamiętaj aby zostawić mały zapas po bokach na przyklejenie celofanu do brystolu.

motylki_celofan

Do jednego z szablonów przyklej przygotowane kawałki celofanu a następnie przyklej drugą część motyla. Możesz dodatkowo podczas sklejania wkleić miedzy obie warstwy czułki przycięte z cienkiego druciku.

W ten sposób przygotuj tyle motyli ile chcesz zawiesić.

Z dość sztywnego drutu przygotuj wieszaczki, na końcach musisz zagiąć go tak aby powstały pętelki do przymocowania nici lub sznureczka.

Teraz możesz już przywiązywać wszystkie motylki. Pamiętaj, aby wszystkie druciki były w linii poziomej musisz odpowiednio poprzesuwać przywiązane do nich sznureczki.

Na koniec jeszcze jedna mała ale bardzo ważna uwaga. Wszystko co umieszczasz w pokoju swojego dziecka musi być dla niego bezpieczne i dostosowane do jego wieku. Nie możesz powiesić takich motylków w zasięgu raczki małego dziecka.

motylki_szablon

Wybrane dla Ciebie...