Lampion z aniołkiem

Każdy ozdobny lampion, czy nawet zwykła świeczka, są bardzo dekoracyjnym elementem naszych mieszkań, wprowadzają miłą i przytulną atmosferę.

Z braku czasu często kupujemy gotowe lampiony, proste bądź bardzo dekoracyjne, pachnące ulubionym aromatem lub bez zapachu. Dysponując chwilką wolnego czasu można w  przygotować ciekawą dekorację ze świeczką, wykorzystując materiały dostępne w prawie każdym domu.

Niezbędne minimum to ciekawy słoiczek, który po zużyciu zawartości warto zachować. Ponadto trochę kawy w ziarnach, zwykły sznurek, świeczka do podgrzewaczy, klej na gorąco i drobny element dekoracyjny, którym w tym przypadku jest samoprzylepny aniołek. Do dekoracji nadają się również ozdobne guziki, kamyki czy muszelki.

swiecznik_angel_3

Umyty i wysuszony słoiczek oklejamy sznurkiem, korzystając z kleju na gorąco. Wystarczy jeśli okleimy tylko wąski pas, zaraz pod gwintem słoiczka. Pozostawiony na dole prześwit będzie prezentował ziarna kawy.

Kolejna czynność to przyklejenie elementu dekoracyjnego i w zasadzie to już prawie koniec naszej pracy. Wsypujemy do słoiczka ziarna kawy, wkładamy świeczkę do podgrzewaczy, tak aby była zanurzona w ziarnach. Po jej zapaleniu i nagrzaniu się, w pomieszczeniu zacznie rozchodzić się piękny aromat kawy.

swiecznik_angel_2

Wykorzystanie słoika na lampion ma jeszcze jedną, dodatkowa zaletę. Kiedy nie palimy świeczki, słoik starannie zakręcamy, kawa nie będzie wietrzeć, a my będziemy mogli dłużej rozkoszować się jej aromatem.

swiecznik_angel_1

Wybrane dla Ciebie...