logo_abcgospodyni

 

 

 

Strona główna       Poradnik domowy       Gotowanie       Dzieci       Zdrowie i uroda       Praca       Projekty       Rękodzieło       Rozrywka         Gratisy       Blog

    

 

 

 

 

 

 

 

Katalogowanie zdjęć i tworzenie albumów - darmowe programy

 

Jeśli masz już w swoim komputerze sporo zdjęć to czasami trudno jest Ci znaleźć to jedno, konkretne. Warto skorzystać z programu do zarządzania i archiwizacji zdjęć.
Taki program pozwala na sortowanie fotografii w kategoriach, na przykład „rodzina", „wakacje" czy „nasza córcia", można też posegregować je w zależności od daty wykonania. Programy do zarządzania zdjęciami są tak zaprojektowane, że radzą sobie z nimi nawet początkujący użytkownicy, na ogół mają bardzo przyjazny interfejs.

Niektóre z tych programów pozwalają również na poprawienie jakości zdjęć, tworzenia całych albumów, drukowanie, tworzenie pocztówek i przesyłanie zdjęć przy pomocy poczty elektronicznej.
Często kupując cyfrowy aparat fotograficzny otrzymujemy również oprogramowanie, dzięki któremu można stworzyć album. Jeśli jednak go nie masz lub chcesz skorzystać z innego programu to w internecie możesz znaleźć takie aplikacje, niektóre są płatne ale bywają i darmowe.

Przykłady programów:

Picasa - bardzo dobry, darmowy program w polskiej wersji jezykowej

Microsoft Photo Story 3 - przygotowywane było jako element Windows XP Media Center Edition 2005, jednak wydane zostało jako samodzielna aplikacja dla Windows XP. Co więcej, Microsoft udostępnił ją za darmo na swoich stronach. Photo Story jest aplikacją umożliwiającą na stworzenie własnego pokazu zdjęć (grafik) połączonego z podkładem dźwiękowym itp. W wersji 3 pozwala na import zdjęć, ich podstawą edycję, korekcję kolorów, przycięcie, dodanie efektów specjalnych i prostych efektów.

Program można ściągnąć ze strony Microsoft Download Center. Photo Story dostępne jest za darmo, ale tylko dla użytkowników oryginalnych wersji systemu Windows XP. Strona umożliwiająca ściągnięcie programu wymaga sprawdzenia legalności systemu poprzez wprowadzony niedawno program Windows Genuine.

PhotoFiltre
Darmowy program, jak sugeruje nazwa, przeznaczony głównie do obróbki grafiki, a nie jej tworzenia. Oprócz podstawowych operacji na obrazach takich jak zmiana rozmiaru, przycinanie, odbicia lustrzane itp. program oferuje bardzo dużą ilość ciekawych filtrów, które przydadzą się przede wszystkim przy obróbce zdjęć. Dużą zaletą jest obsługa wszystkich najpopularniejszych formatów graficznych, w tym EPS, TIFF, PSD (format Adobe Photoshop) i PSP (format Paint Shop Pro). Możliwości programu mogą zostać zwiększone dzięki dodatkowym wtyczkom. PhotoFiltre, oferuje też wykonywanie powtarzających się operacji w trybie wsadowym, co pozwala obrobić w krótkim czasie dużą ilość grafik. Główną wadą programu jest natomiast brak obsługi warstw.
Program również w języku polskim - polskie pliki językowe muszą być pobrane osobno.

Źródło - dobreprogramy.pl

VCW VicMan's Photo Editor
Ciekawy program przeznaczony do obróbki zdjęć. Bazuje na szczególnym interfejsie użytkownika jednak jego przyswojenie nie sprawia wiele kłopotu. Program umożliwia zeskanowanie, obróbkę i wydruk fotografii. VicMan's Photo Editor wyposażony został w pokaźną ilość narzędzi edytorskich, jego główną zaletą są jednak filtry i efekty. Wyjątkową cechą jest możliwość tworzenia filtrów poprzez operacje matematyczne. Program obsługuje również plug-iny (wtyczki) przeznaczone dla Adobe Photoshopa. VicMan's Photo Editor 7 to prosty edytor obrazków, działający w trybie RGB. Właściwie jest to reklamówka lepszej wersji Pro i ma liczne ograniczenia: można edytować tylko jeden obrazek, nie może on mieć więcej niż 1000 pikseli w poziomie itd. Ale do prostych prac nadaje się nie najgorzej.

Źródło - dobreprogramy.pl


StudioLine Photo Basic
Aplikacja do zarządzania fotografiami cyfrowymi i ich oglądania. Program dysponuje zestawem narzędzi i filtrów, dzięki którym możemy poprawić zdjęcia, np. usunąć efekt czerwonych oczu czy przyciąć lub obrócić obrazek. Moduł prezentacji, tzw. slide show, umożliwia dostosowanie pokazu do naszych indywidualnych upodobań, np. szybkości pokazywania następnego obrazka, tego, czy pokaz po jednym odtworzeniu wszystkich obrazków ma się zatrzymać czy ponownie odtwarzać, a także ustawienia kierunku pokazywania obrazków oraz ich wyboru losowego.
Oficjalna strona: http://www.studioline.biz/EN/

PhotoGift
Narzędzie, za pomocą którego użytkownik przygotuje prezentację, album zdjęć lub galerię internetową. Jest dość proste w obsłudze - praca z nim przypomina pracę z kreatorem. Zwraca uwagę dość duża liczba efektów specjalnych, które urozmaicają przygotowywane za pomocą programu prezentacje.
Program posiada duża ilość efektów specjalnych, które urozmaicą Twoje fotografie. Do prezentacji możesz dodać także efekty dźwiękowe w formacie mp1, mp2, mp3, ogg, wav, mod, midi, a nawet jest funkcja nagrania dźwięku poprzez mikrofon.
Oficjalna strona: http://serenesoft.com/photogift/

>>>powrót<<<

  Co to jest RSS?

Created by Danuta Popowicz, Gliwice 2005 - 2014
Kopiowanie tylko za zgodą redakcji
W serwisie ABC Gospodyni są wykorzystywane
pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.

           O serwisie, kontakt, informacje