Jak zrobić tablicę korkową?

Tablica korkowa to bardzo praktyczny i użyteczny dodatek w pokoju dziecka lub kuchni. Czy jednak zawsze musi wyglądać tak samo?

Nie, można zrobić ją samodzielnie tak aby była niepowtarzalne i jedyna w swoim rodzaju. Postaram się tutaj zainspirować Cię do własnoręcznego wykonanie naszej domowej przypominajki.

Weź kawałek dowolnej płyty lub sklejki, oklej ją ciekawą tkaniną, resztką tapety ściennej lub zwyczajnie pomaluj. Z płyty korkowej wytnij ostrym nożykiem prostokąt o wymiarach mniejszych niż przygotowana płyta.

Przygotuj również inne dodatki takie jak: ozdobne taśmy pasmanteryjne, sznureczki, guziki, suszone kwiaty, naszywki itp.
Na przygotowaną i oklejoną płytę naklej odpowiedni kawałek płyty korkowej a pozostałe miejsce udekoruj tak jak Ci się tylko podoba. Wszystko możesz mocować za pomocą dobrego kleju.

tablica_korkowa

Na tablicy możesz umieścić imię dziecka lub inny dowolny napis, wycięty z ozdobnego papieru lub tkaniny.
Dobierając odpowiednie dodatki można przygotować tablice tematyczne dla sportowców, muzyków, małych astronomów lub typowo kuchenne. W ostatnim przypadku warto skorzystać z suszonych przypraw, kwiatów i owoców.

tablica-korkowa2

Innym sposobem przygotowanie tablicy korkowej jest wykorzystanie niepotrzebnej ramy do lustra czy obrazu. Przytnij do odpowiedniego wymiaru płytę korkową i umocuj ją w ramie. W tym przypadku wystarczy jak zadbasz o odpowiedni dla wnętrza wystrój ramy. To nic, że jest zniszczona, możesz ją przecież odnowić, pomalować dowolną farbą a nawet ponaklejać na niej różne drobiazgi.

tablica_korkowa3

Kolejne rozwiązanie to wykonanie tablicy w dowolnym innym niż prostokąt kształcie. Dla mniejszych dzieci możesz zrobić ją w kształcie domu.
Wystarczy do tego kawałek płyty pilśniowej lub sklejki, płyta korkowa i trochę listewek przyciętych do odpowiedniego wymiaru.

tablica_korkowa4

Dość oryginalnym pomysłem jest przygotowanie tablicy nie z tradycyjnej płyty korkowej a z samych korków do butelek. Niestety do wykonania takiej ozdoby potrzebujesz ich bardzo dużo, więc jeśli chciałabyś kiedyś coś takiego zrobić już dzisiaj zacznij zbierać korki po wypiciu wina w miłym towarzystwie.

Do wykonania takiej tablicy potrzebna jest jeszcze rama z listewek i kawałek płyty pasującej do ramy. Na płycie odrysuj kształt ramy i ponaklejaj korki, gęsto jeden obok drugiego.

tablica_korkowa5

Wybrane dla Ciebie...