Jak zrobić kalendarz adwentowy?

Jest to propozycja dla wszystkich, którzy potrafią choć odrobinę szyć. Nie potrzebna jest do wykonania tego kalendarza adwentowego maszyna do szycia, można uszyć go nawet ręcznie.

Co jest potrzebne?

  • kalendarz_1trochę błyszczącego materiału, doskonale do tego nadaje się zwykła podszewka.
  • czerwona wstążeczka
  • wata do wypchania choinki
  • nici
  • papier ozdobny lub biały
  • drobne prezenty.

W pierwszej kolejności musisz przygotować szablon choinki, może być dowolnej wielkości. Po wycięciu szablonu z papieru przyłóż go do złożonego podwójnie materiału (błyszczącą stroną do środka), odrysuj i wytnij. Łatwiej będzie Ci to zrobić jeśli szablon dokładnie poprzypinasz do materiału szpilkami, masz wtedy pewność, że nic się nie przesunie.

Tak złożone i wycięte dwie choinki musisz teraz zszyć ze sobą wzdłuż brzegów, pozostawiając niewielki otwór na dole, przez który włożysz do środka watę.

Zszytą choinkę przewróć na prawą stronę i włóż do środka kawałki waty tak aby była w miarę równomiernie rozłożona.

Czas na wstążeczki

Czerwona wstążeczkę potnij na 24 kawałki o długości odpowiedniej do rozmiaru choinki i oczywiście do wielkości małych pakunków, jakie przygotowałaś. Każdą wstążeczkę przyszyj w połowie jej długości do choinki, musisz to zrobić mocno, aby uzyskać ładny efekt.

Pozostaje Ci jeszcze zapakować drobiazgi w ładny papier, ponumerować je i przywiązać do choinki wstążeczkami.
Co znajdzie się w małych prezentach zależy już od Ciebie. Mogą to być cukierki, czekoladki lub jakieś drobiazgi. Dziewczynki na pewno ucieszą się gdy w pakunkach znajdą pierścionek, spinkę do włosów, malutką szminkę lub mydełko.

Wybrane dla Ciebie...