Jak zrobić czapkę z papieru?

Nadeszły gorące i słoneczne dni w których należy szczególnie zwrócić uwagę na zabezpieczenie głów naszych dzieci. W letnie dni bardzo często organizujemy przyjęcia dla dzieci na powietrzu i właśnie wtedy dobrze jest pamiętać o nakryciach głowy chroniących przed słońcem.

Warto przygotować wcześniej papierowe czapki dla dzieci. Tradycyjne czapeczki urodzinowe niestety  nie dają odpowiedniej ochrony dziecku, proponuję więc wykonanie czapek z daszkiem.

czapkazdaszkiem

Czapki możesz przygotować na kilka sposobów:

  • pobrać gotową do wydrukowania czapkę
  • pobrać czapkę w wersji czarno – białej i samodzielnie ją pokolorować lub wydrukować na kolorowych kartkach z bloku technicznego
  • możesz też po pobraniu kolorowej czapki skopiować jej elementy i w komputerowym programie graficznym dodać napisy lub obrazki a nawet zdjęcia. W przypadku tematycznych przyjęć dla dzieci elementy naniesione na czapkę powinny wiązać się z tematem zabawy.

Pobierz:  czarno-biały szablon czapki lub kolorowy

Gdy już wiesz jakie czapki chcesz wykonać wystarczy bardzo dokładnie powycinać jej elementy, delikatnie zarysować szpicem nożyczek miejsca zgięć i posklejać.

Dodatkowym wzmocnieniem czapki może być podklejenie jej dolnego brzegu (od środka) taśmą klejącą ale nie jest to konieczne. Czapka przygotowana jest na obwód głowy ok. 55 cm.

Udanej zabawy!

Wybrane dla Ciebie...