Jak zorganizować przyjęcie dla dziecka?

Przyjęcia dla dzieci – kids party, kinderbal

Często rodzice nie wiedzą jak zorganizować swojemu dziecku przyjęcie z okazji urodzin czy imienin, bądź też nie mają na to czasu i jakże często decydują się na wizytę w lokalu z niezdrowym jedzeniem. Szkoda bo dziecięce uroczystości, ciekawie przygotowane, sprawiają im wiele radości i często bywają niezapomniane.

Przyjecia dla dzieci

W modzie jest organizowanie urodzin poza domem, ewentualnie wynajęcie clowna. Impreza w McDonaldsie to też mało oryginalny pomysł. Plastikowe talerze, kubki, surowy lokal czasem jedynie odrobinę ozdobiony a na koniec zwiedzanie zaplecza. Czy tak powinno wyglądać przyjęcie dla dziecka?

W czasie każdej imprezy dla najmłodszych najważniejsze jest, żeby dzieci nie zaczęły się nudzić. Nie chodzi tu oczywiście o zmuszanie do zabaw w stylu „no pobawcie się w COŚ”, trzeba dzieciom zaproponować zabawy i konkursy. Planując takie przyjęcie trzeba wcześniej zaplanować listę gości, zaplanować poczęstunek, kupić balony, drobne prezenty na nagrody, udekorować odpowiednio pokój i przede wszystkim zaplanować zabawy. Pamiętaj też o wcześniejszym przygotowaniu i dostarczeniu zaproszeń, na których w razie takiej potrzeby możesz umieścić informację o ubraniu dzieci w odpowiedni strój bo planowane są np. zabawy z farbami.

Przyjęcie dla dzieci krok po kroku

 1. Zaplanuj datę przyjęcia odpowiednio wcześniej
 2. Najlepiej już miesiąc wcześniej wszystko zaplanuj aby mieć czas na przygotowanie wszystkich niezbędnych materiałów.
 3. Wybierz temat – może byc związany z zainteresowaniami dziecka, z ulubioną bajką czy książką lub z porą roku w czasie której organizowana jest zabawa. Oczywiście temat musi być odpowiedni do grupy wiekowej. Możesz też urządzić bal bez tematu przewodniego.
 4. Wydatki – zaplanuj co będzie Ci potrzebne i zastanów się ile to będzie kosztować, może warto coś zmienić aby zmieścić się w zaplanowanym budżecie. Pamiętaj, że nie musisz wydawać fortuny, wszystko można zrobić tańszym kosztem a dzieci i tak będą zadowolone.
 5. Lokalizacja – przemyśl gdzie zorganizujesz przyjęcie. Jeśli planujesz zabawy, które wiążą się np. z malowaniem farbami to pamiętaj, że Twój piękny pokój może trochę ucierpieć. Lepiej znajdź odpowiednie miejsce. Bardzo dobrym pomysłem jest zorganizowanie zabawy na wolnym powietrzu.
 6. Z pokoju, w którym będą bawić się dzieci, zabierz wszelkie szkła i doniczki z kwiatami. Jeśli impreza będzie huczna, z tańcami, dobrze jest uprzątnąć zbędne meble, a zamiast krzeseł umieścić w pokoju poduszki. Stół z jedzeniem najlepiej postawić przy ścianie – na środku będzie dzięki temu więcej miejsca do zabaw i tańców.
 7. Pamiętaj o wcześniejszym rozdaniu zaproszeń. Pamiętaj aby każde imienne zaproszenie włożyć do koperty. Goście powinni je otrzymać najpóźniej na tydzień przed imprezą. Rodzice maluchów muszą mieć czas na zaplanowanie wizyty w naszym domu.
 8. Plan przyjęcia – najlepiej jeśli przyjęcie składa się z czterech części: powitanie – gry, zabawy, konkursy – poczęstunek – zakończenie. Pamiętaj aby nie organizować zabaw czy konkursów pod koniec przyjęcia bo byłoby przykro dziecku po które rodzice przyszli nieco wcześniej.

Propozycje zabaw tematycznych znajdziesz w kolejnych wpisach. Znajdziesz tam również, gotowe do wydrukowania, zaproszenia i dyplomy.

W cyrku
Na ranczo
Bal na zamku
Bal biedronek
Miasto robotów
Mali artyści
Przyjęcie bez tematu przewodniego – tu znajdziesz więcej na temat dekoracji i dodatkowe propozycje gier i zabaw

 

Wybrane dla Ciebie...

1 Odpowiedź

 1. 11/03/2016

  […] z  zakręconymi słomkami. Możesz też wykorzystać inne owoce: jagody, maliny lub wiśnie. Na przyjęciu dla dzieci nie może zabraknąć owoców. Pokrój w cząstki jabłka, pomarańcze, banany. Owoce możesz […]