logo_abcgospodyni

 

 

 

Strona główna       Poradnik domowy       Gotowanie       Dzieci       Zdrowie i uroda       Praca       Projekty       Rękodzieło       Rozrywka         Gratisy       Blog

    

 

 

 

 

 

 

 

Dzień Matki

Dzień Matki jest jednym z najpiękniejszych świąt, pełnym kwiatów i serdecznych życzeń. Święto to jest wyrazem wdzięczności, szacunku i miłości. W tym dniu mamy są zwykle obdarowywane laurkami, kwiatami i prezentami przez własne dzieci, rzadziej inne osoby.

Bardzo często kupujemy prezent na ostatnią chwilę, myśląc – kupię kwiaty i może jakąś bombonierkę. Tymczasem to nie powinien być „jakiś" prezent. Do tradycyjnych kwiatów i życzeń dołącz prezent, który wywoła szczery uśmiech na twarzy Twojej matki i będzie długo przypominał jej o Tobie.

 

Małe dzieci najczęściej wykonują laurkę czy drobny upominek specjalnie na tę okazję zrobiony, często przy pomocy pani przedszkolanki, babci czy dziadka. Te prezenty, choć często bardzo proste, są szczególne, bo zrobione własnoręcznie. Z czasem mamy zaczynają dostawać prezenty kupione w sklepie i mimo, że ich wartość obiektywnie jest większa, to subiektywnie na pewno mniejsza. Czym dłużej dziecko wykonuje prezenty samodzielnie tym lepiej. Uczy je to, że wartość upominku nie zależy od tego, ile pieniędzy na niego wydaliśmy.

Myślę, że również te bardziej leciwe mamy docenią trud swojego mocno wyrośniętego dziecka, często bardzo zapracowanego, które z okazji Dnia Matki wręczy im coś wykonanego samodzielnie.

A może przygotujesz mamie w dzień jej święta wspaniałą, relaksacyjną kąpiel.

Zadbaj o to aby w łazience było olśniewająco czysto, ustaw pachnącą świecę, włącz relaksacyjną muzykę i przygotuj kąpiel. Przykłady i przepisy na relaksacyjną kąpiel.

Oczywiście taką przyjemność swojej mamie możesz robić znacznie częściej niż tylko w jej święto.

 

Znajdziesz tu troszkę pomysłów i gotowych wzorów na kartki okolicznościowe, drobne prezenty, upominki

dzien matkiGotowe teksty życzeń na Dzień Matki

dzien matkiProjekty na Dzień Matki

 

 

 

  Co to jest RSS?

Created by Danuta Popowicz, Gliwice 2005 - 2014
Kopiowanie tylko za zgodą redakcji
W serwisie ABC Gospodyni są wykorzystywane
pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.

           O serwisie, kontakt, informacje