Domowy ogród na parapecie

Krzewy pomidorów po raz pierwszy w sieciach handlowych.

W sieciach handlowych na terenie całej Polski po raz pierwszy pojawiły się mini-krzewy pomidorów koktajlowych, które można samodzielnie uprawiać w mieszkaniu – na domowym parapecie. Rośliny owocują długo, dzięki czemu posiadanie świeżych, wyhodowanych przez siebie pomidorów jest możliwe przez długie miesiące.

pomidory-na-parapecie-1

Pomidory koktajlowe są nie jedynie ozdobą eleganckich stołów i prawdziwym „must-have” przyjęć oraz bankietów. To także źródło kluczowych dla zdrowia substancji odżywczych i witamin, takich jak potas i witamina C. Przede wszystkim jednak, pomidory dostarczają do organizmu człowieka likopen, który jest wysoce cenionym antyoksydantem – działa korzystnie na układ krwionośny oraz przeciwdziała nowotworom.

Fakt, że warto jeść pomidory, jest niezaprzeczalny. Od tej pory jednak możemy uczynić także z ich hodowli doskonałą zabawę.

Posiadanie na parapecie krzewu pomidora może być początkiem ogrodniczego hobby, także wtedy, kiedy nie mamy własnej działki – wystarczy niewielka powierzchnia w mieszkaniu. Obserwacja wzrostu owoców i opieka nad własną rośliną to także doskonała zabawa edukacyjna dla najmłodszych.

pomidory-na-parapecie-2

To bardzo proste!

Uprawa miniaturowych krzewów jest bardzo łatwa i nie wymaga wiedzy z zakresu ogrodnictwa: należy umieścić je w miejscu, które zapewnia dobry dostęp promieni słonecznych i podlewać obficie – ziemia w doniczce powinna być stale wilgotna. W momencie pojawienia się kwiatów dobrze jest potrząsnąć listkami krzewu – dzięki temu umożliwimy roślinie zapylenie, a na jej gałęziach pojawią się nowe pomidory. Krzewów nie musimy przesadzać do ogródka – doskonale będą się czuły w doniczce.

Krzewy zostały wyhodowane przez firmę Amplus przy współpracy z Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie.

Wybrane dla Ciebie...