Dlaczego przyszła mama potrzebuje biustonosza do karmienia piersią?

Biustonosz do karmienia piersią to nie jest kolejny marketingowy chwyt producentów bielizny. Wiedzą to mamy karmiące piersią. To absolutne „must have” na liście przyszłych mam.

Dobrze dobrany biustonosz do karmienia piersią to nie tylko większy komfort, ale także kwestie zdrowotne. Odpowiednia bielizna zmniejszy ryzyko chociażby zatkanych kanalików mlecznych, które mogą prowadzić do bolesnych stanów zapalnych.

biustonosz-silk-seamless-bravado-4Dlaczego nie mogę nosić dotychczasowego biustonosza tak długo, jak na mnie pasuje?

Takie myślenie na pewno nie jest obce nie jednej przyszłej mamie. Dlaczego zatem nie wykorzystać dotychczasowej bielizny. O ile w czasie ciąży, jeśli piersi nie powiększą się znacząco i dotychczasowy rozmiar nadal jest dobry, można zastosować takie rozwiązanie, to w przypadku karmienia piersią nie jest to wskazane. Dlaczego? Chociażby z tego powodu, że podczas karmienia piersią, by umożliwić dziecku dostęp do piersi, przyszła mama naciągać będzie miseczkę biustonosza w dół lub górę. Takie traktowanie biustonosza nie jest dobre ani dla piersi, ani dla bielizny, która się deformuje.

Jakie cechy powinien mieć idealny biustonosz do karmienia piersią?

Biustonosz do karmienia piersią jest tak zaprojektowany, by zapewnić mamie wygodę karmienia i komfort dla jej piersi. Bielizna taka nie uciska kanalików mlecznych ani sutków. Wykonana jest z oddychających tkanin,  a jej szwy są płaskie i miękkie. Na konstrukcję biustonosza składają się przede wszystkich szerokie ramiączka oraz szeroki obwód pod biustem wykończony zapięciem, które ma kilka rzędów haftek.

Dodatkową cechą idealnego biustonosza do karmienia piersią oraz sporym udogodnieniem dla mam jest panel z zapięciem zapewniający łatwy dostęp do piersi. Zapięcie powinno być w odpowiednim miejscu nad miseczką, a jego obsługa możliwa jedną ręką. Jest to szczególnie pożądana cecha, gdy konieczne będzie karmienia dziecka w miejscu publicznym. Ostatnią rzeczą, na jaką mama płaczącego maluszka będzie miała ochotę to szarpanie się z własnym biustonoszem.

biustonosz-silk-seamless-bravado-1Co z fiszbinami – unikać ich, czy nie?

Karmiące mamy raczej unikają biustonoszy z fiszbinami. Biustonosz ciążowy i do karmienia piersią powinien chronić delikatną skórę piersi oraz nie może uciskać przewodów mlecznych. Bielizna bez fiszbin będzie lepsza także do spania. Jeśli wybór padnie jednak na biustonosz z fiszbinami, należy zadbać o to, by fiszbina wypadała po środku pachy i nie wpijała się w nią.
Komfortowe biustonosze dla kobiet w ciąży i mam  oferuje marka Bravado. Wszystkie biustonosze Bravado! do karmienia piersią mogą być noszone jako biustonosze ciążowe. Polecają je konsultanci laktacyjni i położne, a ich dodatkową rekomendacją jest to, że wybrały je znane aktorki m.in.: Angelina Jolie, Sarah Jessica Parker, Jessica Alba, Jennifer Garner czy Cate Blanchett.

Biustonosze marki Bravado dostępne są w sklepie www.babymama.pl . Na zdjęciach prezentowany jest biustonosz Silk Seamless Bravado.

Wybrane dla Ciebie...