Dekorowanie potraw – dekoracje z ogórków

Ogórki to doskonałe warzywo do robienia z niego dekoracji. Poniżej kilka przykładów.

ogorek dla dzieci

ogorek1 Przy pomocy specjalnego nożyka do rowkowania skórki warzyw i owoców robimy nacięcia wzdłuż ogórka. Możemy również skorzystać ze zwykłego noża.
ogorek2 Tak ozdobiony ogórek kroimy w plasterki i dowolnie układamy. Plasterki ogórka ładnie wyglądają gdy nieco na siebie zachodzą. Karbowane plasterki w całości lub przekrojone na połówki i ułożone w rzędach stanowią ładną dekorację półmisków.
ogorek3 Karbowanego ogórka kroimy w grubsze plastry. Ostrym i wąsko zakończonym nożykiem wykrawamy środki plastrów. Co drugi plaster przecinamy, tak aby można było przełożyć go przez cały plaster. Łącząc za sobą plastry ogórka otrzymujemy zielony łańcuch nadający się do dekoracji półmisków.
ogorek4 Korona z ogórka. Z całego ogórka odcinamy wąski koniec. Spiczastym nożykiem robimy nacięcia dookoła ogórka przypominające zygzak. Robimy to starannie, tak aby za każdym razem przeciąć ogórka do samego środka. W sprzedaży czasem można spotkać specjalne noże do wykrawania właśnie takich zygzaków, jednak z powodzeniem można zrobić to zwykłym nożykiem.
ogorek5 Jest to jedna z najprostszych dekoracji z ogórka. Ogórek  (może być też karbowany) kroimy na plasterki. Każdy plasterek nacinamy do połowy i rozchylając końce w przeciwnych kierunkach układamy na talerzu lub półmisku.
ogorek6 Dekoracja z kiszonego ogórka. Małego ogórka nacinamy kilkakrotnie ostrym nożem wzdłuż, pamiętając aby nie nacinać go do samego końca. Naciskając na ogórek bokiem noża uzyskamy wachlarz z plasterków.

Wybrane dla Ciebie...