Cebuszka – poduszka o wielu zastosowaniach

W ostatnich dniach mieliśmy przyjemność testowania Cebuszki, wyjątkowej poduszki dla kobiet w ciąży, matek karmiących oraz małych dzieci. Prawdę mówiąc zastosowań może być o wiele więcej, ale o tym za chwilę.

Cebuszka to produkt polskiej firmy Ceba Baby, która specjalizuje się w artykułach dla dzieci i niemowląt, takich jak pościele, przewijaki, kojce, zestawy kąpielowe, termoopakowania, śpiworki i inne. Wszystkie produkty wykonana są starannie, wygląd jest bardzo estetyczny, o czym można przekonać się zaglądając do internetowego sklepu Ceba Baby.

cebuszka_2

Wracając do Cebuszki, zacznę od podania podstawowych parametrów.

Jest to poduszka w kształcie litery C, po rozprostowaniu przypomina wielkiego banana. Zarówno materiał stanowiący pokrowiec jak i wypełnienie, powodują, że jest niezwykle przyjemna w dotyku. Powłoczki, dostępne w kliku kolorach, mają bezpiecznie zapinany suwak, co ułatwia ich zdejmowanie i pranie. Należy tu dodać, iż można je prać w temperaturze nawet 60 stopni, co w przypadku malutkich dzieci jest bardzo istotne.

Cebuszka wypełniona jest mikroperełkami o średnicy 0,8-1,5 mm (zdjęcie poniżej), które dobrze dopasowują się do ciała, a jednocześnie stanowią wygodne podparcie.

cebuszka_3

Poducha jest na prawdę duża, ale dzięki zastosowanemu wypełnieniu nie jest ciężka.

Zastosowania Cebuszki

Cebuszka polecana jest dla kobiet w ciąży, zwłaszcza kiedy brzuszek staje się większy. Tej propozycji nie mogliśmy w redakcji przetestować, ale z całą stanowczością mogę stwierdzić, że jest bardzo wygodna, nie tylko dla kobiet ciężarnych. Można ją podłożyć pod głowę, pod nogi, wygodnie ułożyć się z jej podparciem, na boku… pełny relaks! Przyjemne rozluźnienie, nie tylko dla mamy i dziecka, dla babci też. O tak, zwłaszcza dla babci lubiącej czytać, nie koniecznie tylko bajki dla wnuka. W zasadzie każdy może ją wykorzystać podczas odpoczynku.

Nasz “redakcyjny” wnuczek osobiście przetestował poduszkę, patrząc na buzię ewidentnie widać było zadowolenie z przyjętej pozycji. Odpowiednio ułożona Cebuszka stanowi wygodne i bezpieczne gniazdko dla maluszka, a dzięki lekkiemu uniesieniu tułowia i główki, otaczający świat staje się lepiej dostrzegalny, interesujący o wiele bardziej niż… sufit. W takiej pozycji wygodne jest też karmienie butelką, a w przypadku karmienia piersią Cebuszka stanowi cenne, dla kręgosłupa i rąk mamy, odciążenie.

To co bardzo istotne, to fakt pełnego bezpieczeństwa malucha, oczywiście do pewnego czasu, kiedy bowiem będzie się sam poruszał, na pewno potrzebna jest większa kontrola. Jednak i w przypadku dzieci starszych można znaleźć wiele innych zastosowań Cebuszki, choćby przy różnych zabawach ruchowych. Jednym słowem – poduszka dla każdego, dziecka, mamy, taty, babci, dziadka… śmiem twierdzić, że i dla kota.

cebuszka_1

Podsumowanie – bardzo dobry produkt, wysokiej jakości, o szerokim zastosowaniu.
Wady – jedyną, małą wadą może być cena, ale z drugiej strony, za komfort zazwyczaj trzeba troszkę zapłacić, a w tym przypadku, biorąc możliwe zastosowania, chyba nie jest zbytnio wygórowana.

Więcej informacji na stronie producenta cebuszka.pl

Wybrane dla Ciebie...