logo_abcgospodyni

 

 

 

Strona główna       Poradnik domowy       Gotowanie       Dzieci       Zdrowie i uroda       Praca       Projekty       Rękodzieło       Rozrywka         Gratisy       Blog

    

 

 

 

ads4books

Gry i zabawy dla dzieci

Wspaniała książka, która pozwala uczyć dziecko kreatywności, a także odkrywać jego zdolności. Poradnik zawiera kilkaset zabaw, prostych i bardziej skomplikowanych, przeznaczonych dla dzieci już od pierwszego miesiąca życia.

 

 

 

Mocne plecy się przydają

 

Na bóle pleców skarży się niemal 90% Polaków. Ta uciążliwa dolegliwość ma nie tylko negatywny wpływ na nasze samopoczucie, ale przede wszystkim utrudnia, a nierzadko nawet uniemożliwia sprawne wykonywanie codziennych zajęć.
Ulgę przynoszą regularne ćwiczenia fizyczne, będące jednocześnie istotnym elementem profilaktyki, a także – dostępne bez recepty żele przeciwbólowe i przeciwzapalne.
W aptekach pojawił się właśnie nowy preparat do stosowania miejscowego - Ketonal Lek 2.5% w żelu firmy Lek Polska, który szybko przynosi ulgę i skutecznie zwalcza ból.

Na bóle kręgosłupa składa się wiele przyczyn. Do najczęstszych należą: brak aktywności fizycznej, nieprawidłowa postawa, a przede wszystkim siedzący tryb życia. Choć wielogodzinne spędzanie czasu przed monitorem komputera czy przed telewizorem nie wydaje się męczące, to właśnie ta pozycja w największym stopniu przyczynia się do znacznego obciążenia mięśni pleców, a w rezultacie prowadzi do uciążliwego bólu w okolicy szyi, barków lub odcinka piersiowego. Jeśli dodatkowo praca związana jest z silnym stresem prawdopodobieństwo pojawienia się dolegliwości bólowych zwiększa się wielokrotnie.

Aktywność fizyczna lekarstwem na ból
Najskuteczniejszym elementem profilaktyki i leczenia bólów kręgosłupa są ćwiczenia fizyczne. Choć specjaliści najczęściej zalecają tzw. gimnastykę korekcyjną, ukierunkowaną na redukcję wad postawy, to nieocenione zalety mają również: basen, joga, tradycyjny aerobik czy stretching. Wiele klubów fitness ma w swojej ofercie również zajęcia, przeznaczone specjalnie dla osób uskarżających się na bóle pleców, stanowiące połączenie różnych technik wzmacniania i rozluźniania mięśni. Proste ćwiczenia można także wykonywać samodzielnie w domu, choć wówczas dobrze jest najpierw poprosić wykwalifikowanego trenera o fachowe instrukcje; w przeciwnym razie może się okazać, że zamiast odciążać, dodatkowo obciążamy kręgosłup.
O konieczności nieustannego dbania o zdrowie i dobrą kondycję naszych pleców dobrze jest pamiętać również podczas codziennej pracy. W tym kontekście najistotniejszy jest przede wszystkim odpowiedni dobór wysokości biurka i krzesła oraz prawidłowe ustawienie monitora, ale także regularna „biurowa" gimnastyka: raz na godzinę dobrze jest wstać, przejść się po pokoju, przeciągnąć się - w ten sposób możemy choć trochę zredukować obciążenia mięśni związane z długotrwałym siedzeniem.

Gdy zacznie boleć
Do bólu kręgosłupa najlepiej nie dopuścić, jeśli jednak z jakiś powodów zaniedbamy nasze plecy trzeba działać szybko. Przy pierwszych symptomach dobrze jest przede wszystkim sięgnąć po skuteczny, działający miejscowo środek zwalczający ból, np. Ketonal Lek® 2.5% w żelu. Jest to niesteroidowy lek przeciwbólowy i przeciwzapalny na bazie popularnego ketoprofenu. Dzięki silnemu działaniu substancji czynnej doskonale sprawdza się nie tylko w walce z bólem kręgosłupa, mięśni czy bólami reumatycznymi, ale także skutecznie zmniejsza dolegliwości spowodowane kontuzjami i urazami mechanicznymi.


Ketonal Lek® - żel przeciwbólowy

Wszystkim, którzy szukają skutecznego, dostępnego bez recepty leku przeciwbólowego i przeciwzapalnego o miejscowym działaniu polecamy nowy preparat w żelu – Ketonal Lek® 2,5% żel.

Ketonal Lek® 2,5% żel to preparat z rodziny oferowanych przez Lek Polska środków zawierających ketoprofen, dotychczas dostępnych wyłącznie pod postacią tabletek, kapsułek i ampułek wydawanych z przepisu lekarza.

Preparat jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym i przeciwbólowym do stosowania miejscowego w leczeniu bólów reumatycznych stawów i kręgosłupa oraz urazów mechanicznych.
 

  Co to jest RSS?

Created by Danuta Popowicz, Gliwice 2005 - 2014
Kopiowanie tylko za zgodą redakcji
W serwisie ABC Gospodyni są wykorzystywane
pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.

           O serwisie, kontakt, informacje